Кроз трње и камење у сликама живота

У Библиотеци је 4. новембра одржана мултимедијална промоција књига документаристе Дејана Радуловића. Вече је објединило целокупни рад Дејана Радуловића. Разговарало се о документарним емисијама, чије трејлере смо имали прилике да видимо, али и о књизи Кроз трње и камење, која, као и емисије, представља сведочанство о великим причама и о великим људима како би их сачувала од заборава.

БиблиоСалон са Дејаном Огњановићем

БиблиоСалон под називом “У брдима, хорори” одржан је 28. октобра 2021. године са почетком у 18 часова. Гост је био др Дејан Огњановић, писац, критичар и стручњак за поетику хорора. У улози госта-домаћина овога пута био је Младен Милосављевић, писац, етнолог и познавалац жанра, али и Огњановићевог опуса.

“У брдима, хорори” – БиблиоСалон са Дејаном Огњановићем

Фантастика се враћа кући у четвртак 28.10. у 18 часова у читаоници наше библиотеке!
Ново издање БиблиоСалона биће посвећено разговору о жанру књижевне фантастике, њеном положају и третману међу читаоцима код нас и у свету.

Прочитај више

Трибина и школски час посвећени култури сећања

На основу Протокола о сарадњи, који је потписан 6. августа текуће године између Музеја жртава геноцида и Библиотеке „Никола Сикимић Максим“ Кучево, ове две установе организовале су две веома успешне образовне активности: трибину за грађане и час за ученике Економско-трговинске и машинске школе Кучево.

Француски БиблиоСалон

У четвртак 7. октобра, пред препуном читаоницом Библиотеке „Никола Сикимић Максим“ у Кучеву одржан је БиблиоСалон о књижевном превођењу под називом „Лепе неверне“. Гости су били: Владимир Д. Јанковић, песник и књижевни преводилац и Живко Влаховић, књижевни преводилац и издавач.

Прочитај више

Књижевни конкурс за зборник “Максим”

Библиотека „Никола Сикимић Максим“ Кучево расписује књижевни конкурс за зборник „Максим“, на тему „Реч, књига, човек“.
Зборник ће бити посвећен уметности речи, књизи као уметничком делу и улози и значају библиотека у животу савременог човека.

Femina antica balcanica

У организацији наше Библиотеке, у скупштинској сали Општине Кучево јуче је одржана промоција књиге Kучевљанке др Јелене Анђелковић Грашар – FEMINA ANTICA BALCANICA. Поред ауторке о књизи је говорила уредница и власница издавачке куће Еvoluta, Бојана Ћебић.

Прочитај више

На почетку још једне плодотворне сарадње

Градска Библиотека „Никола Сикимић-Максим“ је у петак 13. августа имала једну посебну испоруку! Бојан Грујић из Школе креативних вештина из Јагодине лично је запосленима испоручио опрему коју је Библиотека купила за потребе реализације пројекта Министарства културе и информисања, под називом Дигитализација публикација објављених у Општини Кучево од посебног значаја за локалну заједницу.